Najlepsze wakacyjne filmy, które warto obejrzeć!

Lifestyle
Najlepsze wakacyjne filmy, które warto obejrzeć!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Letnie wieczory to doskonała okazja, by obejrzeć jakiś film. Jakie pozycje są warte uwagi?

Latem wieczory są znacznie dłuższe i sprzyjają oglądaniu filmów. Sprawdzamy, które produkcje rewelacyjnie wprowadzą widzów w letni klimat!

„Jedz, módl się, kochaj”

Produkcja z 2010 r. w reżyserii Ryana Murphy’ego chyba jak żaden inny film zachęca do spakowania plecaka i ruszenia w nieznane w poszukiwaniu wrażeń. Jest to historia Elizabeth Gilbert, która znalazła się w dość trudnym momencie swojego życia. Ma poczucie, że jej życie jest bez sensu. Podejmuje decyzję o rozwodzie i postanawia wyjechać na rok, by zrobić sobie przerwę od wszystkiego wokół. Najpierw jedzie do Włoch, później Indii, a następnie Indonezji. Jej wyprawa jest niesamowita, poznaje niezwykłych ludzi, odkrywa nieznane dotąd smaki i wiele więcej. Elizabeth marzy też o odnalezieniu prawdziwej miłości… Czy jej się to uda?

„Mamma mia!”

Rewelacyjna komedia romantyczna w reżyserii Pyllida Lloyda. Film opowiada historię młodej Sophie (wcieliła się w nią Amanda Seyfried), która niebawem ma stanąć na ślubnym kobiercu. Marzy jej się, by do ołtarza poprowadził ją ojciec. Jednak jest pewien problem – nawet go nie zna. W końcu jej matka Donna (fantastycznie zagrana przez Meryl Streep) wyjawia nazwiska trzech mężczyzn, którzy mogliby być potencjalnymi ojcami. Wszyscy zostają zaproszeni na ślub, a panna młoda marzy, że uda jej się ustalić, który jest jej prawdziwym tatą. Czy to w ogóle możliwe i czy wesele nie skończy się katastrofą? Oglądając film, można posłuchać wielu największych przebojów ABBY i zakochać się w nich na nowo!

„Tamte dni, tamte noce”

Dramat w reżyserii Luki Guadagnino. Historia oparta na powieści Andre Acimana o tym samym tytule. Wszystko dzieje się w latach 80. XX wieku na północy Włoch. Siedemnastoletni Elio Perlman mieszka w niewielkim miasteczku. Pewnego dnia jego ojciec, profesor archeologii, zaprasza do siebie amerykańskiego doktoranta Oliviera, który wyróżnia się swoją żywiołową osobowością. Młodzi mężczyźni nawiązują romans. Nie wszystko jednak w życiu jest proste…

W filmie można nie tylko posłuchać niesamowitych brzmień, ale i podziwiać fantastyczne, włoskie widoki, które wielokrotnie zapierają dech w piersiach. Ten klimat bez wątpienia sprzyja miłości i emocjom z nią związanym.

„Niebiańska plaża”

Film, w którym można podziwiać urok młodego Leonarda DiCaprio. Historia oparta jest na książce Alexa Garlanda o tym samym tytule. Opowiada o młodym mężczyźnie o imieniu Richard. Amerykanin podróżujący po Tajlandii pewnego dnia dowiaduje się od Szkota Daffy’ego o pewnej niesamowitej, egzotycznej plaży, nieznanej cywilizacji, gdzie szczęśliwe życie wiedzie pewna grupa ludzi. Następnego dnia Szkot umiera w niejasnych okolicznościach. Richard posiada jednak mapę, która ma go doprowadzić do wspomnianego raju na ziemi, i postanawia z niej skorzystać. Razem z nim w podróż wybiera się para Francuzów – Etienne i Francoise. Okazuje się, że raj wcale jednak rajem nie jest, a wyspa, którą odnaleźli, jest przerażającym miejscem.

Zdj. główne: Denise Jans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru odpowiedniej bielizny na każdą okazję
Poradnik wyboru odpowiedniej bielizny na każdą okazję
Odkryj swój przewodnik po świecie bielizny! Dowiedz się, jak wybrać idealne modele na każdą okazję i poczuj się wyjątkowo każdego dnia.
Jak wybrać idealne narzędzie do codziennego golenia?
Jak wybrać idealne narzędzie do codziennego golenia?
Odkryj nasze porady i wskazówki na temat wyboru idealnego narzędzia do codziennego golenia. Poznaj różnice między różnymi typami maszynek i dowiedz się, które z nich są najlepsze dla Twojej skóry.
Jak wybrać idealną matę do jogi z naturalnych materiałów?
Jak wybrać idealną matę do jogi z naturalnych materiałów?
Poznaj kluczowe aspekty, na które zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi z naturalnych materiałów. Uzyskaj wiedzę o różnych rodzajach materiałów, ich zaletach i wskazówkach przy zakupie.
Ostatnie wpisy