JAK TESTOWAĆ ZAPACH PERFUM?

Zakupy
JAK TESTOWAĆ ZAPACH PERFUM?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mogłoby się wydawać, że właściwy dobór i testowanie perfum to bardzo proste zadanie. Jednak, jak się okazuje wcale tak nie jest. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że dany zapach będzie inaczej pachniał na skórze dwóch różnych mężczyzn. Właśnie, dlatego odpowiednie dobranie zapachu do danego mężczyzny jest takie istotne.

Aby dobrze przetestować konkretny męski produkt, nie wystarczy tylko jednorazowo wybrać się do perfumerii i powąchać go po psiknięciu na papierowy pasek oraz nadgarstek. W tym celu należy między innymi zabrać ze sobą wybrane próbki tego artykułu do domu i przekonać się, jak dany zapach zachowuje się w różnych sytuacjach, jaka jest jego trwałość i czy po dłuższym czasie nie będzie on w jakiś sposób nas drażnił.

Przede wszystkim trzeba dać sobie czas

Właściwe przetestowanie zapachu danych perfum przede wszystkim wymaga czasu. Co za tym idzie, im dłużej ponosimy dany zapach na naszej skórze tym łatwiej będzie nam ocenić, czy w pełni nam odpowiada. Ponadto, warto to robić w miejscu, w którym nie przeszkadzają nam w tym żadne inne aromaty. W związku z tym, do tego celu z pewnością nie nadaje się perfumeria, w której miesza się ze sobą ogrom różnego rodzaju aromatów. Druga rzecz, o której koniecznie trzeba pamiętać, dobierając do siebie określony produkt to to, aby testować go tylko i wyłącznie na swojej skórze. Jest to niezmiernie ważne, gdyż na każdym z nas dany perfum będzie pachniał nieco inaczej.

Przy czym trzeba mieć na uwadze to, że w trakcie testowania nasza skóra powinna być wolna od wszelkich innych zapachów. Poza tym, po psiknięciu danego produktu trzeba chwilę poczekać, aby miał on szansę wyschnąć i rozwinąć swoje kompozycje zapachowe. Warto przeprowadzić testy na wszystkich miejscach na naszym ciele, na których będziemy chcieli je nosić. Bowiem, nadgarstek wbrew pozorom wcale nie jest najlepszym miejscem do tego rodzaju testów, a ponadto warto dowiedzieć się, jakie będą nasze odczucia po psiknięciu perfum w inne miejsce.

Aby mieć pewność, co do słuszności dokonanego przez nas wyboru warto takie testy wykonać kilka razy. Najlepiej zrobić to także w zmiennych warunkach otoczenia, to znaczy raz w ciepły, a raz w zimny dzień. Im więcej razy uda się nam przetestować wybrany produkt przed jego zakupem, tym lepiej. Będziesz miał bowiem wówczas większą pewność, co do słuszności swojej decyzji. Dodatkowo, niektóre ze swoich odczuć warto zapisać na kartce, gdyż czasem nasza pamięć bywa ulotna, a wybór właściwego zapachu trudny.

Takie zapiski mogą nam pomóc przesądzić o wyborze konkretnego artykułu. Odpowiednio dobrany zapach powinien sprawiać przyjemność, nie tylko nam, ale również naszym najbliższym. W związku z czym, przed zakupem warto poradzić się także naszej żony, przyjaciół, znajomych, czy też innych bliskich nam osób. W ten sposób zadbamy także o ich komfort przebywania z nami w jednym pomieszczeniu. W dłuższej perspektywie czasowej może się to okazać naprawdę istotne.

Wybór najlepszego dla nas zapachu wymaga poświęcenia na to odpowiedniej ilości czasu. Jednakże, gdy uda nam się raz dobrać, jak najodpowiedniejsze dla nas nuty zapachowe, później nie będziemy już mieli takich trudności w trakcie zakupu nowego flakonu. Niejednokrotnie, nasz zapach w kontaktach z innymi okazuje się być tak samo istotny, co strój, głos, czy też inne cechy zewnętrzne. Zatem warto się do tego naprawdę przyłożyć. Ponadto zakup dobrych męskich perfum to zazwyczaj nie mały wydatek, tym bardziej nasze decyzje zakupowe w tej dziedzinie powinny być naprawdę dobrze przemyślane.

W decyzję odnośnie zakupu warto włączyć także naszych najbliższych. Jeżeli zastosujemy się do wszystkich powyższych zasad, z pewnością dokonamy satysfakcjonującego wyboru, a nasz zapach będzie miły, przyjemny i czarujący. Wówczas będziemy go nosić na sobie z prawdziwą przyjemnością, roztaczając wokół siebie miłą i przyjazną aurę… nie tylko tą zapachową.

Zainwestuj w odpowiedni produkt i przekonaj się, że to, jaki zapach roztaczamy wokół siebie i jaka jest jego trwałość jest naprawdę ważne. Bo dobry perfum to duży wydatek, ale kupuje się go tylko kilka razy do roku, a właściwie dobrany zapach pozostawia po nas pozytywne wrażenie na długo!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką maszynę do szycia wybrać?
Jaką maszynę do szycia wybrać?
Poznaj kilka podstawowych informacji, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru maszyny do szycia.
Miski dla zwierząt domowych: Twoje idealne rozwiązanie dla zdrowego żywienia i wygody
Miski dla zwierząt domowych: Twoje idealne rozwiązanie dla zdrowego żywienia i wygody
Miski dla zwierząt domowych są niezbędnym elementem, który pozwala zapewnić Twojemu zwierzakowi zdrowe i wygodne jedzenie. Wybór odpowiednich misek ma ogromne znaczenie dla dobrostanu Twojego pupila.
Na jakie wydarzenia warto wynająć namiot eventowy?
Na jakie wydarzenia warto wynająć namiot eventowy?
Namioty eventowe są wszechstronne i mogą dostarczyć wiele korzyści, niezależnie od charakteru imprezy.
Ostatnie wpisy